Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

SEO jako proces działań

pozycjonowanie chorzów

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji witryny w wyszukiwarkach. Założenie jest to bardzo nietrudne, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie...łatwe. Przy pozycjonowaniu trzeba mieć na uwadze bardzo dużo zmiennych na przykład: położenie geograficzne gdzie dana witryna zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, więc na konkretne efekty trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest wiele metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

pozycjonowanie chorzów

Dobór słów kluczowych to ważna sprawa, gdyż od tego zależy czy nasza podstrona na dane słowo będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca sprawa doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, gdyż jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się totalnym brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Etyczne i nieetyczne seo

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, bez ryzyka usunięcia strony z wyszukiwania. Jest też 'czarne' pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na usunięciu strony w wyszukiwaniu. Niestety wiele firm używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dodane: 21-11-2014 09:27

Widok do druku:

pozycjonowanie chorzów