Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Dobór fraz, czyli ważne zadanie

pozycjonowanie kraków

Dobór fraz to istotna kwestia, ponieważ to od tego zależy czy nasza witryna na dane słowa będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca sprawa doboru...słów kluczowych to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co może zaowocować brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


SEO jako proces działań

pozycjonowanie kraków

SEO jest to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji danej witryny w wynikach wyszukiwania. W teorii jest to dość nietrudne, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie proste. Przy SEO trzeba mieć na uwadze bardzo dużo czynników takich jak obszar gdzie dana strona zakłada swoją działalność, ilość fraz i wiele innych bardzo istotnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, więc na efekt musimy poczekać kilka miesięcy. Oczywiście jest dużo metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe seo to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, bez ryzyka usunięcia witryny z wyszukiwania. Jest również blackhat seo jest to totalne przeciwieństwo i daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwaniu. Smutne jest to, że wiele firm używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dodane: 26-01-2015 12:30

Widok do druku:

pozycjonowanie kraków